fbpx
Tech

Neoznámená AMD Radeon grafická karta predbehla RTX 2080 Ti o 17%

Možno si práve hovoríte, že ide len o nejakú chybu. No nesmieme zabudnúť, že podobný leak tu už bol v prípade novej generácie procesorov Ryzen. 

Všetci sme pevne dúfali, že AMD oznámi novinky o novej Big Navi na konferenci CES 2020. No CEO spoločnosti AMD Dr. Lisa Su povedala, že AMD ešte vydá high-end grafickú kartou tento rok.

Necelých 24 hodín neskôr, sa na OpenVR benchmark objavil nový výsledok v databázi. Tento výsledok s názvom “Amd Radeon(TM) Graphics” nám neodhalil nič viac, len to, že by malo ísť o dual-GPU alebo samotnú Big Navi.

Dôležitá informácia je, že táto zatiaľ neznáma grafická karta porazila v benchmarku GeForce RTX 2080 Ti o 17%. Možno si práve hovoríte, že ide len o nejakú chybu. No nesmieme zabudnúť, že podobný leak tu už bol v prípade novej generácie procesorov Ryzen.

Môžeme teda tento rok očakávať obrovský duel na štýl Dávida a Goliáša medzi AMD a NVIDIA? Veríme, že AMD vystreli potenciál nových grafikých kariet veľmi vysoko.

Počas Q&A na konferencii CES 2020, Dr. Lisa Su povedala “Vieme, že všetci na Reddite špekulujete o nových high-end Navi grafických kartách a verte, že ich aj dostanete. Momentálne je pre nás veľmi dôležitá diskrétnosť špeciálne u našich high-end grafických kartách. Takže môžete očakávať nové Navi. Aj keď sa teda nerada vyjadrujem k oficiálne neoznámeným prodkutom”.

Tagy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články

Back to top button
Close
Close