fbpx
gaming

Minecraft v štýle Pokemon Go si už zahráme tento rok

Štúdio Mojang spolu so spoločnosťou Microsoft nám oznámili nový titul - Minecraft Earth, rozšírenú realitu v štýle Pokémon Go.

Štúdio Mojang spolu so spoločnosťou Microsoft nám oznámili nový titul – Minecraft Earth, rozšírenú realitu v štýle Pokémon Go. Možno vás sklamame, no lov na kockaté prasatá sa konať nebude.

Hra bola oznámená priamo na stránke Minecraftu. V hre budeme môcť zbierať rôzne predmety, skúmať okolie, stavby a spolupracovať tak s ostatnými hráčmi, zatiaľ čo sa budete snažiť prežiř. Ak sa bojíte, že táto hra nebude mať toho veľa spoločného s minecraftom, tak opak je pravdou. Je to vlastne prenesený minecraft do reality s pár obmedzeniami.

Rovnako ako v Minecrafte, ktorý momentálne oslavuje svoje desiate výročie, Minecraft Earth ponúka spolu so starými príšerkami aj tie nové a prináša nám nové možnosit ako vdýchnuť život od vašich stavieb. Možno raz zistíte, že vám pár prasiat rozrýva záhradku.

Hráči môžu samozrejme preskúmavať svoje okolie, aby našli nové bloky a na akomkoľvek povrchu neskôr mohli uplatniť svoje skúsenosti a začať stavať. Pomocou takzvaných “Build Plates” sa potom môžu spojiť s priateľmi, vytvoriť niečo spoločné a následne to postaviť niekde na nejaké miesto v reálnom svete. Nechýba ani crafting, chovanie zvierat a pestovanie.

Samozrejme že hra neobsahuje len “peaceful” mód, pretože v nej nájdete aj nepriateľov s ktorými budete musieť bojovať. Zatial nie je úplne jasné akým spôsobom bude microsoft moderovať množstvo obsahu vloženého do AR sveta.

Hra bude dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS. Túto hru si budete môcť stiahnuť zdarma, čo znamená, že bude obsahovať mikrotransakcie. Podľa FAQ ale nenájdeme žiadne loot boxy. Closed Beta budú prebiehať už tento rok.

Prihlásiť sa môžete sem a spolu s closed beta verziou získate aj Earth Skin zdarma.

Tagy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podobné články

Back to top button
Close
Close